Jei norite efektyvios treniruotės namuose, irklavimo treniruoklis – idealus pasirinkimas. Irklavimo treniruoklis atkartoja irklavimo judesius, kurių metu dirba visas kūnas – kojos, nugara, rankos. Reguliariai treniruodamiesi irklavimo treniruokliu sustiprinsite raumenis, pagerinsite širdies veiklą, padidinsite plaučių tūrį. Jei skundžiatės nugaros skausmais, irklavimas padės jų atsikratyti.

Į ką atkreipti dėmesį?

Rinkoje yra įvairių irklavimo treniruoklių, turinčių skirtingų savybių. Pagrindiniai skirtumai pasipriešinimo sistemoje, atsispyrimo bėgelio ilgyje, pasipriešinimo reguliavime. Šiame gide paaiškinsime į ką labiausiai atkreipti dėmesį ir kokie yra pagrindiniai skirtumai.

Pasipriešinimo sistema

Nors daugumos irklavimo treniruoklių dizainas panašus, jų savybės gali labai skirtis priklausomai nuo pasipriešinimo sistemos. Kiekviena sistema turi savo privalumus ir trūkumus. Daugiausia inSPORTline treniruoklių turi hidraulinį arba magnetinį pasipriešinimą. Mes parengėme šį išsamų gidą, kuris pateikia skirtumus tarp šių sistemų, jų pagrindines funkcijas, dažniausiai sutinkamas kainas ir padeda suprasti, kuri sistema labiausiai jums tiktų.

Pasipriešinimo reguliavimas

Pasipriešinimo reguliavimas gali būti atliekamas rankiniu (su reguliavimo svirtimi) arba elektroniniu (kompiuterio mygtukais) būdu. Kai kurie modeliai su elektronine kontrole leidžia jums nustatyti automatiškus reguliavimo nustatymus pagal suprogramuotą profilį, taip pat galima automatiškai keisti pasipriešinimą pagal norimą širdies ritmą. Irklavimo treniruokliai su hidrauline arba trinties pasipriešinimo sistema gali būti kontroliuojami tik rankiniu būdu.

Atsispyrimo bėgelis

Atsispyrimo bėgelio tipas ir kokybė turi labai didelę reikšmę visam irklavimui. Kokybiškas bėgelis garantuoja ilgaamžiškumą ir tylesnį veikimą. Bėgeliai su plastikiniais ratukais, sutinkami pigesniuose modeliuose, greitai susidėvi. Todėl verta rinktis bėgelį su guoliais. Jie dažniausiai montuojami į aukštesnės kokybės treniruoklius.

Jei esate aukštesnis nei 180 cm, bėgelio ilgis jums – vienas pagrindinių parametrų. Būkite tikri, kad jūsų irklavimo treniruoklis turi kuo ilgesnį bėgelį (dėl šios priežasties hidrauliniai irklavimo treniruokliai su mažesniais rėmais nėra tinkami). Atsiminkite, kad kuo ilgesnis atsispyrimo bėgelis, tuo toliau galite atsispirti, ilgesnis ir galingesnis yra jūsų yris.

Išmatavimai ir pozicionavimas

Būtinai išmatuokite vietą, kurioje ketinate treniruotis. Kiekvieno skirtingo irklavimo treniruoklio modelis skiriasi dydžiu, todėl visada patikrinkite ar jo išmatavimai leis juo patogiai naudotis numatytoje vietoje. Taip pat atsižvelkite į treniruoklio svorį, ypač, jei planuojate dažnai keisti jo buvimo vietą (arba patikrinkite ar yra transportavimo ratukai). Mes siūlome irklavimo treniruoklius, kurių svoris yra 14–44 kg. Kai kurie irklavimo treniruokliai sulankstomi, todėl užima labai mažai vietos. Deja, tokių modelių rėmai ne tokie stabilūs ir tvirti. Sunkesni treniruokliai dažniausiai turi daugiau funkcijų, tačiau galite pasirinkti ir lengvesnį sulankstomą irklavimo treniruoklį, kuris puikiausiai atitiks jūsų lūkesčius.

Jei namuose turite medines grindis, geriausia nusipirkti apsauginį kilimėlį. Apsauginis kilimėlis taip pat rekomenduojamas, kai turite sunkesnį modelį. Tokiu būdu jūs galėsite nesijaudinti dėl sugadintų paviršių.

Ekranas

Dauguma irklavimo treniruoklių turi kompiuterį, kuris rodo: laiką, greitį, distanciją ir sudegintas kalorijas. Dažniausiai kompiuteriai irklavimo treniruokliuose yra maži ir paprasti. Elektroniniu būdu valdomi treniruokliai turi lengvai suprantamą apšviečiamą ekraną, kuriame galite pasirinkti įvairias funkcijas, įskaitant treniruočių programas (pvz., širdies ritmo kontrolę). Kai kurie irklavimo treniruokliai leidžia rengti lenktynes tarp kelių irkluotojų vienu metu.

Svorio limitas

Prieš pradedant rinktis irklavimo treniruoklį, patariame nuspręsti kas ir kaip dažnai juo naudosis. Jei norite naudoti tik sau, svorio limitas turi būti didesnis už jūsų svorį. Jeigu treniruokliu ketina naudotis daugiau žmonių, siūlome investuoti į tvirtesnį treniruoklį, turinti didesnį svorio limitą. Paprastai svorio limitas yra apie 100 kg, tačiau galite rasti treniruoklį, kurio svorio limitas yra 150–160 kg.

Į ką dar atsižvelgti?

Sulankstomas rėmas

Kai kurie modeliai gali būti lengvai sulankstomi, todėl jie netrukdys ir neužims papildomos vietos, kai jais nesinaudojate. Tačiau šie treniruokliai nėra tokie tvirti, turi mažesnį svorio limitą.

Transportavimo ratukai

Jei planuojate dažnai keisti irklavimo treniruoklio stovėjimo vietą, pirkite treniruoklį su transportavimo ratukais, tai padės jums lengvai jį perkelti.

Širdies ritmo matavimas

Kai kurie elektroniniu būdu kontroliuojami irklavimo treniruokliai turi širdies ritmo matavimo dirželį, kuris yra komplektacijoje, kad belaidžiu būdu matuotu jūsų pulsą. Kompiuteris širdies ritmo informaciją naudoja įvairioms funkcijos, pvz.: jei nustatote norimą širdies ritmą, kompiuteris reguliuoja pasipriešinimą taip, kad jis išsilaikytų norimose ribose. Tai ypač gerai norint numesti svorio arba treniruoti širdį.

Irklavimo treniruoklis – puikus pasirinkimas norint efektyviai treniruoti kojų, nugaros ir rankų raumenis. Iš pirmo žvilgsnio irkluoti yra labai paprasta, tačiau iš tikrųjų labai svarbu išlaikyti kuo idealesnę irklavimo technika, kad efektyviai treniruotis. Pasirinkite labiausiai jums tinkantį treniruoklį ir mėgaukitės irklavimu.

Komentarai ()

Mus verta rinktis nes:

GREITAS PRISTATYMAS

Didžiąją dalį prekių sandėliuojame, todėl dažniausiai jas gausite jau kitą darbo dieną po pirkimo.

PATOGUS APMOKĖJIMAS

Už prekes galite apmokėti bankiniu pavedimu, grynaisiais kurjeriui ar pašto skyriuje bei lizingu.

TECHNINIS APTARNAVIMAS

Visai parduodamai įrangai suteikiame garantijas bei atliekame techninę priežiūrą, montuojame įrangą bei konsultuojame jos eksploatavimo klausimais.